3 sposoby na tańsze OC firmy

Ten post przeczytasz w: 2 minuty
3 sposoby na tańsze OC firmy

3 sposoby na tańsze OC firmy

Regularni czytelnicy naszego bloga zdążyli się już pewnie zorientować, że nie jesteśmy zwolennikami ograniczania zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz porównywania ofert biorąc pod uwagę tylko składkę. Mamy jednak swoje sposoby na tańsze OC firmy – kilkanaście lat doświadczeń w negocjacjach z ubezpieczycielami pozwoliły nam na wypracowanie kilku sprawdzonych rozwiązań.

 

Sposób na tańsze OC firmy 1

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na tańsze OC firmy jest wykupienie polisy z wyższą franszyzą (tj. udziałem w szkodzie po stronie firmy). Najczęściej bowiem firma jest w stanie poradzić sobie ze szkodami rzędu kilkuset, czy nawet kilku tysięcy złotych, a takie podwyższenie franszyzy może już znacząco obniżyć składkę! (jedną z takich historii opisaliśmy >tutaj< na naszym blogu).

 

3 sposoby na tańsze OC firmy

 

Sposób na tańsze OC firmy 2

Powyższe rozwiązanie warto uzupełnić o żelazną zasadę tj. nie zgłaszanie wszystkich małych szkód do ubezpieczyciela. Dużo lepszym rozwiązaniem jest każdorazowa konsultacja z brokerem, ocenienie wartości szkody i jej konsekwencji przed zgłoszeniem do towarzystwa ubezpieczeń – wiele niewielkich odszkodowań bardzo szybko „popsuje” historię szkodowości firmy, co bez wątpienia znacząco podwyższy składkę za ryzyko w kolejnym roku!

Ten punkt można porównać z ryzykiem ubezpieczenia samochodu w leasingu – gdybyśmy każdy, najmniejszy oprysk lakieru czy obtarcie felgi zgłaszali do ubezpieczyciela kilka razy w roku, składka za odnowienie polisy bez wątpienia wzrosłaby znacząco!

 

Sposób na tańsze OC firmy 3

Kolejnym sposobem na tańsze OC firmy, bez pogorszenia jego zakresu jest negocjowanie wszystkich ubezpieczeń danego działu (w tym przypadku majątkowego) razem, kompleksowo. Aby to osiągnąć warto wyrównać okresy ubezpieczeń – wtedy ubezpieczyciele otrzymują zapytanie nie na wybiórcze ryzyko, ale na komplet, tym samym większy potencjał składki daje możliwość negocjacji dużo lepszych zakresowo i cenowo warunków!

 

Firma brokerska, a tańsze OC firmy

Jesteśmy najlepiej ocenianą na Śląsku kancelarią brokerską. 

Jeśli poszukujesz sposobu na tańsze OC  firmy lub po prostu masz jakiekolwiek pytania dotyczące ubezpieczeń firmowych – zapraszamy do kontaktu:

tel. 514-674-600 || (32) 49-44-182 || kancelaria@brokerzyslascy.pl 

Brokerzy Śląscy | Broker Ubezpieczeniowy Katowice | Broker Ubezpieczeniowy Śląsk |

   Pokaż szczegóły

  Wiem, że - zgodnie z art. 13 ust.1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”:

  • administratorem moich danych osobowych jest spółka Brokerzy Śląscy sp. z o.o. z siedzibą 40-085 Katowice ul. Mickiewicza 29,

  • moje dane osobowe przetwarzane będą w związku z przesłaniem przeze mnie przez formularz na stronie www zapytania o ofertę, przy czym przetwarzanie w tym przypadku odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, którymi są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • celami przetwarzania są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • moje dane mogą być ujawnione następującym kategoriom odbiorców: upoważnionym i przeszkolonym osobom przetwarzającym dane, podmiotom przetwarzającym na podstawie umów powierzenia przetwarzania zawartych na piśmie,

  • dane będą przechowywane nie dłużej, niż do momentu uwzględnienia ewentualnego sprzeciwu,

  • mam prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

   Ponadto, na podstawie art. 21 ust.1 RODO, mam prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych z moją szczególną sytuacją - wobec przetwarzania moich danych.