Ubezpieczenie samochodu w leasingu

ubezpieczenie samochodu w leasingu

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Poszukujesz najlepszego ubezpieczenia samochodu w leasingu? Napisz do nas!

Zdecydowanie warto sprawdzać oferty ubezpieczenia poza dealerem / leasingiem – dlaczego?

Poniżej kilka przykładowych kalkulacji z ostatnich tygodni:

 

 • ? 3 letni Mercedes w leasingu ? 3.904 zł oszczędności!!!
  Oferta dealera – 16.426 zł składki / 570.201 zł sumy ubezpieczenia
  Oferta Brokerów Śląskich – 12.522 zł / 561.675 zł sumy ubezpieczenia
  + lepszy Assistance + ochrona zniżek w OC i AC na jedną szkodę w roku

 

 • ?2 letni Land Rover w najmie ? 2.162 zł oszczędności!!!
  Oferta leasingu – 8.063 zł składki / 198.166 zł sumy ubezpieczenia
  Oferta Brokerów Śląskich – 5.901 zł składki / 199.850 zł sumy ubezpieczenia
  + ochrona zniżek w OC i AC na jedną szkodę w roku + pakiet Szyby

 

 • ? Roczny Lexus kupiony za gotówkę ? 1.709 zł oszczędności!!!
  Oferta dealera – 6.129 zł / 256.458 zł sumy ubezpieczenia
  Oferta Brokerów Śląskich – 4.420 zł / 250.100 zł sumy ubezpieczenia
  + lepszy Assistance + ochrona zniżek w OC i AC na jedną szkodę w roku

To kwoty tylko na pojedynczych pojazdach!
Wyobraź sobie oszczędności w skali roku na kilku czy kilkunastu samochodach!

Zapraszamy do kontaktu na 30 dni przed końcem ubezpieczenia

 

Wyślij do nas:

 • kopię ostatniej polisy,
 • aktualny przebieg pojazdu,
 • preferowany zakres Assistance,
 • opcjonalnie specyfikację pojazdu (do lepszej wyceny AC),
 • opcjonalnie kopię dowodu rejestracyjnego.

 

Ubezpieczenie auta w leasingu, czyli jak to działa?

Ubezpieczenie auta w leasingu to temat, który budzi wiele nieporozumień. Kto jest odpowiedzialny za ubezpieczenia leasingowe? Jakie ubezpieczenie leasingowe jest wymagane, a jakie opcjonalne? W jaki sposób zorganizować ubezpieczenie samochodu firmy, aby było to najbardziej opłacalne? Wyjaśniamy!

Zanim wyjaśnimy kwestię OC AC leasing, powinniśmy wytłumaczyć, czym w ogóle jest leasing samochodu. Jest to umowa, na której podstawie leasingodawca oddaje klientowi do użytku na określony czas samochód. W tym okresie użytkownik płaci raty leasingowe, w skład których wchodzi przede wszystkim spłacanie wartości pojazdu. Jednak w zależności od umowy leasingu mogą się tam zawierać też inne opłaty, jak choćby ubezpieczenie OC i AC.

Wysokość raty leasingu samochodu jest uzależniona od kilku czynników, takich jak  ustalona cena za zakup auta na koniec trwania umowy, czy też forma leasingu. O ile leasing operacyjny trwa długo, przez co koszt pojedynczej raty jest przeważnie niski, o tyle leasing finansowy to już większy miesięczny wydatek oraz konieczność opłacenia podatku VAT już przy podpisaniu umowy leasingu. Co więcej, do kosztów uzyskania przychodu możesz zaliczyć tylko część wydatków związanych z leasingiem.

 

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – kto je wykupuje?

Należy pamiętać, że prawny obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC zawsze ma właściciel pojazdu. W tym przypadku jest nim leasingodawca. Często ubezpieczenie samochodu, przynajmniej w podstawowym wymiarze, jest zawarte w umowie leasingu. Jednak zdarza się, że to użytkownik może wybrać ubezpieczenie samochodu w leasingu. Niemniej minimalna suma ubezpieczenia czy też minimalny zakres to kwestie ustalane przez leasingobiorcę, który w ten sposób zabezpiecza się przed stratą w wyniku szkody całkowitej lub częściowej. Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu, leasing czy dowolną inną formę użytkowania, zawsze obowiązkowe jest ubezpieczenie OC. Dotyczy to wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Natomiast leasingodawca przeważnie wymaga również wykupienia ubezpieczenia AC.

 

Najtańsze ubezpieczenie leasingowe

Dla dużych przedsiębiorstw, ale też pojedynczych osób, które prowadzą działalność gospodarczą, leasing to bardzo opłacalne rozwiązanie. Zwykle możliwe jest ubezpieczenie samochodu firmy przez leasingodawcę. Należy jednak pamiętać, że jest to opcja bardzo nieopłacalna. Nasze obliczenia dowodzą, że firmy leasingowe oferują mało atrakcyjne ubezpieczenia – w ramach leasingu korzystamy zwykle z nowego samochodu o dobrych parametrach technicznych, zatem składki ubezpieczeniowe zawsze będą stosunkowo wysokie. Z nami masz gwarancję znalezienia najbardziej opłacalnej oferty na rynku, dzięki której zaoszczędzisz względem wyboru oferty od firmy leasingowej.

 

KONTAKT:
kancelaria@brokerzyslascy.pl lub tel. 514-674-600 lub zapytanie w formularzu:

  Wiem, że - zgodnie z art. 13 ust.1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”:

  • administratorem moich danych osobowych jest spółka Brokerzy Śląscy sp. z o.o. z siedzibą 40-085 Katowice ul. Mickiewicza 29,

  • moje dane osobowe przetwarzane będą w związku z przesłaniem przeze mnie przez formularz na stronie www zapytania o ofertę, przy czym przetwarzanie w tym przypadku odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, którymi są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • celami przetwarzania są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • moje dane mogą być ujawnione następującym kategoriom odbiorców: upoważnionym i przeszkolonym osobom przetwarzającym dane, podmiotom przetwarzającym na podstawie umów powierzenia przetwarzania zawartych na piśmie,

  • dane będą przechowywane nie dłużej, niż do momentu uwzględnienia ewentualnego sprzeciwu,

  • mam prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

   Ponadto, na podstawie art. 21 ust.1 RODO, mam prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych z moją szczególną sytuacją - wobec przetwarzania moich danych.