Ubezpieczenie sprzętu firmowego

Ten post przeczytasz w: 2 minuty
ubezpieczenie sprzętu firmowego

Ubezpieczenie sprzętu firmowego

Ubezpieczenie sprzętu firmowego... czyli właściwie czego? W praktyce ubezpieczyć można praktycznie każdy sprzęt posiadany / użytkowany / najmowany w firmie, natomiast istotne jest dopasowanie dla niego odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia sprzętu: m.in. na jaką wartość warto ubezpieczyć sprzęt, a także co dokładnie można ubezpieczyć prowadząc firmę.

 

Jaki sprzęt firmowy można ubezpieczyć?

Sprzęt elektroniczny – czyli coś dla każdego biznesu

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego pozwala zyskać pewność, że w sytuacji, gdy sprzęt elektroniczny ulegnie zniszczeniu w wyniku wypadku, wypłacona zostanie stosowna rekompensata. W ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego można zdecydować się na różne warunki wymagane do wypłacenia należnego zadośćuczynienia. Sprzęt elektroniczny znajduje się obecnie w każdym biznesie, więc jest to kwestia ważna dla rozważenia dla każdego przedsiębiorcy. Przeczytaj więcej o ubezpieczeniu sprzętu elektronicznego w osobnym artykule.

 

Na jaką wartość ubezpieczyć sprzęt firmowy?

Najczęściej oczekujemy odszkodowania, które pozwoli na zakup nowego sprzętu tej samej klasy po szkodzie całkowitej. W większości przypadków jest to możliwe ubezpieczając sprzęt do 6-7 lat od daty produkcji. Należy mieć jednak świadomość, że ubezpieczenie na tzw. wartość odtworzeniową będzie droższe od ubezpieczenia na wartość rzeczywistą. Więcej na ten temat piszemy >tutaj<.

Niezależnie od tego czy ubezpieczony ma zostać sprzęt medyczny, sprzęt stacjonarny, nośniki danych, czy inna kategoria produktów mających stać się przedmiotem ubezpieczenia, warto skonsultować swoje oczekiwania związane z przyszłym odszkodowaniem. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiednią ofertę – zgodną z indywidualnymi potrzebami.

 

Od czego ubezpieczyć sprzęt firmowy?

Na polskim rynku mamy możliwość ubezpieczenia sprzętu od tzw. ryzyk nazwanych lub od tzw. wszystkich ryzyk. Zakres od ryzyk nazwanych jest najczęściej określany w polisach jako „od ognia i innych zdarzeń losowych”, co już wskazuje na objęcie ochroną ubezpieczeniową głównie ryzyk pogodowych, katastroficznych. Zakres od wszystkich ryzyk zapewnia (jak sama nazwa wskazuje) szerszą ochronę ubezpieczeniową. Więcej na ten temat piszemy >tutaj<.

Ogólne warunki zależą od rodzaju ubezpieczenia, które zdecydujemy się zakupić. Zakres ubezpieczenia może być stosunkowo wąski lub bardzo szeroki, w zależności od tego, od czego chcesz ubezpieczyć swój sprzęt firmowy, sprzęt RTV lub inną własność ubezpieczającego.

 

Uszkodzenie sprzętu firmowego

Kiedy dojdzie do uszkodzenia sprzętu firmowego warto mieć po swojej stronie doświadczonego brokera, który pomogę przeprowadzić cały proces likwidacji szkody. Uszkodzone telefony, zalane laptopy, utopione koparki, zniszczone aparaty USG – przerabialiśmy już wiele szkód m.in. takich jak opisaliśmy >tutaj<.

Na podstawie tytułu prawnego broker będzie w stanie odpowiednio wycenić szkody spowodowane w różnorodnych sytuacjach. Specjalista pomoże określić, jaka powinna być suma ubezpieczenia gwarantująca bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo, broker pomoże Ci w otrzymaniu stosownego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

 

Brokerzy Śląscy – broker ubezpieczeniowy w Katowicach

Niezależnie od tego jaki sprzęt lub składnik majątku firmowego chcesz ubezpieczyć, Brokerzy Śląscy są do Twojej dyspozycji – pomożemy prawidłowo ocenić ryzyko, ustalić sumy ubezpieczenia, dopasować zakres ochrony oraz znaleźć najlepszego na danym moment ubezpieczyciela.

Współpracując z nami, z powodzeniem ubezpieczysz swoje ruchomości firmowe oraz działalność gospodarczą, zyskując gwarancję możliwości uzyskania stosownego odszkodowania w razie uszkodzenia niezbędnego sprzętu.

Zadzwoń już teraz pod nr telefonu 514-674-600 //

napisz do nas na: kancelaria@brokerzyslascy.pl //

lub pozostaw swoje zapytanie w poniższym formularzu:  Pokaż szczegóły

  Wiem, że - zgodnie z art. 13 ust.1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”:

  • administratorem moich danych osobowych jest spółka Brokerzy Śląscy sp. z o.o. z siedzibą 40-085 Katowice ul. Mickiewicza 29,

  • moje dane osobowe przetwarzane będą w związku z przesłaniem przeze mnie przez formularz na stronie www zapytania o ofertę, przy czym przetwarzanie w tym przypadku odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, którymi są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • celami przetwarzania są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • moje dane mogą być ujawnione następującym kategoriom odbiorców: upoważnionym i przeszkolonym osobom przetwarzającym dane, podmiotom przetwarzającym na podstawie umów powierzenia przetwarzania zawartych na piśmie,

  • dane będą przechowywane nie dłużej, niż do momentu uwzględnienia ewentualnego sprzeciwu,

  • mam prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

   Ponadto, na podstawie art. 21 ust.1 RODO, mam prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych z moją szczególną sytuacją - wobec przetwarzania moich danych.