Ubezpieczenie sprzętu firmowego

ubezpieczenie sprzętu firmowego

Ubezpieczenie sprzętu firmowego

Ubezpieczenie sprzętu firmowego... czyli właściwie czego? W praktyce ubezpieczyć można praktycznie każdy sprzęt posiadany / użytkowany / najmowany w firmie, natomiast istotne jest dopasowanie dla niego odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia.

 

Jaki sprzęt firmowy można ubezpieczyć?

 

Na jaką wartość ubezpieczyć sprzęt firmowy?

Najczęściej oczekujemy odszkodowania, które pozwoli na zakup nowego sprzętu tej samej klasy po szkodzie całkowitej. W większości przypadków jest to możliwe ubezpieczając sprzęt do 6-7 lat od daty produkcji. Należy mieć jednak świadomość, że ubezpieczenie na tzw. wartość odtworzeniową będzie droższe od ubezpieczenia na wartość rzeczywistą. Więcej na ten temat piszemy >tutaj<.

 

Od czego ubezpieczyć sprzęt firmowy?

Na polskim rynku mamy możliwość ubezpieczenia sprzętu od tzw. ryzyk nazwanych lub od tzw. wszystkich ryzyk. Zakres od ryzyk nazwanych jest najczęściej określany w polisach jako „od ognia i innych zdarzeń losowych”, co już wskazuje na objęcie ochroną ubezpieczeniową głównie ryzyk pogodowych, katastroficznych. Zakres od wszystkich ryzyk zapewnia (jak sama nazwa wskazuje) szerszą ochronę ubezpieczeniową. Więcej na ten temat piszemy >tutaj<.

 

Uszkodzenie sprzętu firmowego

Kiedy dojdzie do uszkodzenia sprzętu firmowego warto mieć po swojej stronie doświadczonego brokera, który pomogę przeprowadzić cały proces likwidacji szkody. Uszkodzone telefony, zalane laptopy, utopione koparki, zniszczone aparaty USG – przerabialiśmy już wiele szkód m.in. takich jak opisaliśmy >tutaj<.

Broker ubezpieczeniowy Katowice

Niezależnie od tego jaki sprzęt lub składnik majątku firmowego chcesz ubezpieczyć, Brokerzy Śląscy są do Twojej dyspozycji – pomożemy prawidłowo ocenić ryzyko, ustalić sumy ubezpieczenia, dopasować zakres ochrony oraz znaleźć najlepszego na danym moment ubezpieczyciela.

Zadzwoń już teraz pod nr telefonu 514-674-600 //

napisz do nas na: kancelaria@brokerzyslascy.pl //

lub pozostaw swoje zapytanie w poniższym formularzu: