Ubezpieczenie samochodu elektrycznego

ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego zapewnia analogiczny zakres ochrony ubezpieczeniowej, jak ubezpieczenie samochodu spalinowego czy hybrydowego. Są to przecież takie same pojazdy, posiadające homologację do poruszania się po drogach publicznych, jednak napędzane innym silnikiem. Niskie koszty eksploatacji, możliwość darmowego parkowania w miastach (a czasami również ładowania), dopłaty / ulgi zachęcają do zakupu „elektryka” – czy tak samo korzystnie wygląda to w przypadku jego ubezpieczenia?

Czy składki za ubezpieczenie pojazdów elektrycznych są wyższe (lub niższe)? Czy ubezpieczyciele próbują się jakoś wyróżnić oferując dodatkowy zakres ochrony dla samochodów elektrycznych?

 

Zakres ubezpieczenia samochodu elektrycznego

Zakres ubezpieczenia samochodu elektrycznego, który jest analogiczny jak w przypadku samochodu spalinowego, pozwala na wykupienie elementów pakietu ubezpieczenia tj.:

Dodatkowy zakres ochrony, który wybrani ubezpieczyciele oferują tylko dla „elektryków” to np.:

ubezpieczenie samochodu elektrycznego

 

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu elektrycznego?

Czy ubezpieczenie samochodu elektrycznego jest droższe czy tańsze niż ubezpieczenie samochodu spalinowego? Kupując każdy samochód jego użytkownik kalkuluje, ile przyjdzie mu zapłacić za wybrany pakiet ubezpieczenia, postaramy się zatem przybliżyć rynkowe stawki oraz nasze doświadczenia w tym temacie.

 

Ubezpieczenie OC samochodu elektrycznego

Składki za ubezpieczenie OC samochodu elektrycznego nie odbiegają od składek za ubezpieczenie samochodu spalinowego. W obu przypadkach ubezpieczyciele uwzględniają: moc pojazdu, wiek kierowcy, historię szkodową, czas posiadania prawo jazdy, stan cywilny, miejsce użytkowania itp. parametry.

Jak wskazuje Rankomat.pl średnia składka za ubezpieczenie OC „elektryka” jest nawet niższa niż średnia składka za ubezpieczenie pojazdu spalinowego:

ubezpieczenie samochodu elektrycznego

Ubezpieczenie AC samochodu elektrycznego

Składki za ubezpieczenie AC samochodu elektrycznego co do zasady (tak jak w przypadku ubezpieczenia OC) nie odbiegają od składek za ubezpieczenie samochodu spalinowego tej samej wartości. „Elektryki” typu Tesla, Nissan, BMW są ubezpieczane na zbliżony stawkach, jak ich spalinowi odpowiednicy.

Wyjątek, z którym mamy wielokrotnie do czynienia, to stawki za ubezpieczenie autobusów elektrycznych – z naszego doświadczenia ten sam klient, posiadający flotę autobusów, płaci stawki AC za „elektryki” wyższe o 40-60% niż za autobusy spalinowe! (mówimy tutaj oczywiście o stawce za tą samą wartość pojazdu). Z nieoficjalnych informacji jakie uzyskujemy od ubezpieczycieli wynika to z negatywnej statystyki dotyczącej pożarów elektrycznych autobusów – liczba ubezpieczonych autobusów elektrycznych w stosunku do spalinowych jest wciąż wielokrotnie mniejsza, co nie pozwala na prawidłowe oszacowanie częstości i wielkości występowania szkód.

 

pożar samochodu elektrycznego

 

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego u brokera ubezpieczeniowego

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne, dzięki swoim zaletom, takim jak niskie koszty eksploatacji, oszczędność paliwa i przyjazność dla środowiska. Jednak, podobnie jak w przypadku samochodów spalinowych, właściciele samochodów elektrycznych powinni wykupić jak najlepsze ubezpieczenie, aby chronić swoje pojazdy i siebie przed ryzykiem finansowym wynikającym z wypadku lub kradzieży.

 • Chcesz jak najlepiej ubezpieczyć swojego elektryka?
 • Poszukujesz atrakcyjnych stawek AC dla floty pojazdów elektrycznych?

Jesteśmy najlepiej ocenianą na Śląsku kancelarią brokerską

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 514-674-600 || (32) 49-44-182 || kancelaria@brokerzyslascy.pl 

Brokerzy Śląscy | Broker Ubezpieczeniowy Katowice | Broker Ubezpieczeniowy Śląsk |  Pokaż szczegóły

  Wiem, że - zgodnie z art. 13 ust.1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”:

  • administratorem moich danych osobowych jest spółka Brokerzy Śląscy sp. z o.o. z siedzibą 40-085 Katowice ul. Mickiewicza 29,

  • moje dane osobowe przetwarzane będą w związku z przesłaniem przeze mnie przez formularz na stronie www zapytania o ofertę, przy czym przetwarzanie w tym przypadku odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, którymi są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • celami przetwarzania są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • moje dane mogą być ujawnione następującym kategoriom odbiorców: upoważnionym i przeszkolonym osobom przetwarzającym dane, podmiotom przetwarzającym na podstawie umów powierzenia przetwarzania zawartych na piśmie,

  • dane będą przechowywane nie dłużej, niż do momentu uwzględnienia ewentualnego sprzeciwu,

  • mam prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

   Ponadto, na podstawie art. 21 ust.1 RODO, mam prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych z moją szczególną sytuacją - wobec przetwarzania moich danych.