Jak wybrać dobrego brokera ubezpieczeniowego?

Ten post przeczytasz w: 3 minuty
broker ubezpieczeniowy

Jak wybrać dobrego brokera ubezpieczeniowego?

Czy wiesz, jak znaleźć dobrego brokera ubezpieczeniowego? To ważne pytanie, na które warto odpowiedzieć, gdy chcesz zabezpieczyć swoją firmę lub siebie przed ryzykiem finansowym. Oto kilka kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego brokera ubezpieczeniowego.

 

Wybór brokera ubezpieczeniowego

 1. Poszukaj rekomendacji oraz opinii – poproś o rekomendacje swoich znajomych lub biznesowych partnerów. Dobry broker ubezpieczeniowy z pewnością ma zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają jego usługi.
 2. Sprawdź doświadczenie – wybierz brokera ubezpieczeniowego, który ma odpowiednie doświadczenie w branży. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy specjalizuje się w ubezpieczeniach, które Cię interesują.
 3. Skorzystaj z Internetu – wyszukaj informacje o brokerze ubezpieczeniowym w Internecie, przeczytaj opinie na jego temat, sprawdź jakie ma certyfikaty i licencje.
 4. Skontaktuj się – po znalezieniu potencjalnych kandydatów, skontaktuj się z nimi i zapytaj o ich ofertę, doświadczenie i referencje. Zwróć uwagę na ich podejście do klienta i to, czy odpowiadają na Twoje pytania.
 5. Porównaj oferty oraz treść umowy – porównaj oferty kilku brokerów ubezpieczeniowych, zwróć uwagę na treść umowy oraz dodatkowe usługi i opcje, które oferują.

 

Czym zajmuje się broker ubezpieczeniowy?

Broker ubezpieczeniowy to profesjonalny pośrednik pomiędzy klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. Jego głównym zadaniem jest doradztwo i pomoc klientowi w doborze najlepszego ubezpieczenia, które spełni jego potrzeby i oczekiwania.

Broker ubezpieczeniowy nie jest związany z jednym konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym, co oznacza, że ma dostęp do ofert wielu różnych firm i może wybierać spośród nich najlepsze rozwiązania dla swojego klienta. Dzięki temu broker może zapewnić klientowi najbardziej konkurencyjną cenę, najlepsze warunki ubezpieczenia oraz doradzić w kwestii zakresu i wysokości ubezpieczenia.

Broker ubezpieczeniowy zajmuje się również negocjacją umowy ubezpieczeniowej z towarzystwem ubezpieczeniowym, reprezentuje klienta w kontaktach z ubezpieczycielem, a także pomaga w załatwianiu formalności związanych z likwidacją szkody.

W skrócie, broker ubezpieczeniowy jest ekspertem w dziedzinie ubezpieczeń i zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, doradzając w kwestii doboru najlepszego ubezpieczenia oraz pomagając w załatwianiu wszelkich formalności związanych z ubezpieczeniem.

 

Jak wybrać dobrego brokera ubezpieczeniowego?

 

Ile kosztuje usługa brokera ubezpieczeniowego?

Koszt usług brokerów ubezpieczeniowych może się różnić w zależności od konkretnej sytuacji i zakresu usług, które świadczą.

W większości przypadków brokerzy pobierają prowizję od towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracują, za sprzedaż ubezpieczeń. Prowizja ta jest zazwyczaj wyrażona procentowo i wynosi od kilku do kilkunastu procent wartości ubezpieczenia.

Co ważne, prowizja jest „zaszyta” w cenie ubezpieczenia, niezależnie czy kupujemy je od brokera, agenta czy przez Internet.

 

 

Jako BROKERZY ŚLĄSCY nie pobieramy bezpośrednio od naszych klientów wynagrodzenia. Jedynym wyjątkiem są audyty ubezpieczeniowe wykonywane na zlecenie, po ustalonej stawce.

 

 

Jakie korzyści daje skorzystanie z usług brokera ubezpieczeniowego?

Skorzystanie z usług brokera ubezpieczeniowego może przynieść wiele korzyści dla klienta. Oto niektóre z najważniejszych z nich:

 • Kompleksowe doradztwo i wsparcie – broker ubezpieczeniowy pomaga w wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta.
 • Wiedza i doświadczenie – broker ubezpieczeniowy posiada wiedzę na temat rynku ubezpieczeniowego i doświadczenie w negocjacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, co pozwala mu na znalezienie najlepszych ofert i warunków ubezpieczeń dla swoich klientów.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy – broker ubezpieczeniowy zajmuje się za klienta poszukiwaniem i porównywaniem ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
 • Skuteczna obsługa szkód – broker ubezpieczeniowy pomaga w zgłaszaniu i załatwianiu szkód, zapewniając klientowi szybką i fachową obsługę.
 • Indywidualne podejście – broker ubezpieczeniowy dopasowuje swoje usługi do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, oferując mu najlepsze rozwiązania.
 • Stała opieka – broker ubezpieczeniowy to nie tylko pomoc w wyborze ubezpieczenia, ale także stała opieka nad klientem, monitorowanie jego polis i przypominanie o konieczności przedłużenia ubezpieczenia.

 

Jak wybrać dobrego brokera ubezpieczeniowego na Śląsku?

Szukając dobrze ocenianych profesjonalistów, z doświadczeniem oraz nowoczesnym podejściem do obsługi klienta, rozważ naszą ofertę – kompleksową obsługę ubezpieczeń Twojej firmy przez Brokerów Śląskich.

Jesteśmy najlepiej ocenianą na Śląsku kancelarią brokerską. 

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 514-674-600 || (32) 49-44-182 || kancelaria@brokerzyslascy.pl 

Brokerzy Śląscy | Broker Ubezpieczeniowy Katowice | Broker Ubezpieczeniowy Śląsk |  Pokaż szczegóły

  Wiem, że - zgodnie z art. 13 ust.1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej „RODO”:

  • administratorem moich danych osobowych jest spółka Brokerzy Śląscy sp. z o.o. z siedzibą 40-085 Katowice ul. Mickiewicza 29,

  • moje dane osobowe przetwarzane będą w związku z przesłaniem przeze mnie przez formularz na stronie www zapytania o ofertę, przy czym przetwarzanie w tym przypadku odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora, którymi są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • celami przetwarzania są: a) kontakt w celu przedstawienia oferty osobie zainteresowanej, b) możliwość analizy przez administratora zainteresowania oferowanymi produktami i usługami, osoby, której dane dotyczą, c) możliwość przedstawienia osobie, której dane dotyczą, historii przestawianych jej ofert,

  • moje dane mogą być ujawnione następującym kategoriom odbiorców: upoważnionym i przeszkolonym osobom przetwarzającym dane, podmiotom przetwarzającym na podstawie umów powierzenia przetwarzania zawartych na piśmie,

  • dane będą przechowywane nie dłużej, niż do momentu uwzględnienia ewentualnego sprzeciwu,

  • mam prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących mojej osoby, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

   Ponadto, na podstawie art. 21 ust.1 RODO, mam prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu - z przyczyn związanych z moją szczególną sytuacją - wobec przetwarzania moich danych.